10 mitów o soczewkach kontaktowych - Blog Optyk Green Tychy
soczewki kontaktowe/ tychy

10 mitów o soczewkach kontaktowych

Postanowiliśmy dziś na blogu przedstawić Wam 10 najpopularniejszych mitów dotyczących soczewek kontaktowych. Takie opinie można spotkać w internecie, padają również od naszych pacjentów. Zobaczcie zatem, co z tego co być może kiedyś zasłyszeliście jest nieprawdą.

MIT 1: Nie mogę nosić soczewek kontaktowych z racji wady wzroku

Najnowsza technologia pozwala na korygowanie zarówno astygmatyzmu, jak i presbiopii. Można dostać soczewki o dużych mocach (nawet +/- 20 dioptrii). Możesz zatem być lepszym kandydatem do soczewek niż myślisz.

MIT 2: Soczewka kontaktowa może zgubić się za moim okiem

Nie jest to możliwe! Cienka błona zwana spojówką obejmuje biel oka i łączy się z wnętrzem powiek, uniemożliwiając dostanie się soczewki tam gdzie nie powinna.

MIT 3: Soczewki są niewygodne, będę je czuł/a na oku

Obecnie soczewki wykonywane są z bardzo komfortowych materiałów. Po kilku dniach adaptacji twoja soczewka będzie niewyczuwalna na oku.

MIT 4: Soczewka może się przykleić do mojego oka

Jeśli oko wysycha soczewka może faktycznie przykleić się, jednak nie ma problemu aby ją zdjąć. Wystarczy użyć do tego płynu do soczewek, soli fizjologicznej lub kropli nawilżających.

MIT 5: Pielęgnacja soczewek jest problemowa i czasochłonna

Do pielęgnacji soczewek potrzebny jest tylko płyn i pojemniczek. Czasy wygotowywania soczewek w wodzie bezpowrotnie minęły. Nawet jeśli obawawiamy się, że płyn i pojemniczek to dla Nas za dużo, możemy nosić soczewki jednodniowe.

MIT 6: Noszenie soczewek powoduje problemy ze wzrokiem

To prawda, że używanie soczewek może zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań. Natomiast jednak jeśli przestrzegamy zaleceń, regularnie je wymieniamy i zachowujemy zasady czystości, nic nam nie grozi.

MIT 7: Założenie soczewek jest bardzo trudne

Pod okiem specjalisty, przy odpowiednich instrukcjach możemy nauczyć się zakładać i zdejmować soczewki. Skoro miliony osób na świecie zakłada soczewki codziennie, z całą pewnością ty również jesteś w stanie to zrobić.

MIT 8: Soczewka może wyskoczyć z mojego oka

Wiele lat temu soczewki starej generacji faktycznie mogły wypaść. Obecnie produkowane soczewki są projektowane w inny sposób i niemożliwe jest, aby same wypadły.

MIT 9: Soczewki są drogie

Przeprowadzono badania i większość respondentów określała cenę soczewek na o 40 % większą niż kosztują w rzeczywistości. Para soczewek miesięcznych najwyższej klasy może kosztować około 35-40 zł. To chyba nie aż tak dużo.

MIT 10 : Jestem za stary, żeby nosić szkła kontaktowe

W tej chwili soczewki korygują także presbiopię, czyli potrzebę posiadania drugiej pary okularów do czytania. Nie jest to zatem barierą w noszeniu szkieł kontaktowych. Jedynym problemem może być fakt, że w starszym wieku nasze oko może szybciej wysychać.

To by były wszystkie mity z jakimi si spotkałam. Ale być może wy słyszeliście jeszcze inne informacje, co do których macie wątpliwości. Napiszcie je prosimy w komentarzach. Soczewki możecie zamówić tutaj: http://soczewkitychy.optykgreen.pl/

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like