Jakie wybrać soczewki okularowe? - Blog Optyk Green Tychy
okulary/ optyk green/ tychy

Jakie wybrać soczewki okularowe?

Postaramy się dziś odpowiedzieć na pytanie jakie powinniście wybrać soczewki okularowe. Nie jest to prosta sprawa, gdyż możliwości jest wiele, a każdą z nich należy rozpatrywać indywidualnie.

Soczewki okularowe są tak samo ważne jak oprawka. Większość z Nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę na to jak wygląda w nowych oprawkach. Jednak kiepska, niespełniająca naszych potrzeb i oczekiwań soczewka okularowa może nam popsuć radość z nowego zakupu.

Zwróć uwagę na swoje potrzeby

Powiedz doradcy czy się zajmujesz, jaki rodzaj pracy wykonujesz, opowiedz o swoim trybie życia. Jest to bardzo ważne czy większość czasu spędzasz przy komputerze czy jeździsz samochodem lub przebywasz w terenie. Optyk posiadając takie informacje będzie w stanie Ci doradzić odpowiednie soczewki. W zależności od tego jak dużo będziesz używał swoich okularów wybierz odpowiednio utwardzone soczewki, czym będą one lepszej jakości, tym wystarczą Ci one na dłużej. Pracując dużo przy komputerze wybierz powłoki niwelujące szkodliwe niebieskie światło. Jeśli światło słoneczne Ci przeszkadza zamów soczewki fotochromowe lub barwione. Zastanów się czy byłeś zadowolony ze swoich starych okularów. Jeśli nie to co było powodem twojego niezadowolenia.

jakie wybrać soczewki okularowe

Pamiętaj o recepcie

Recepta okularowa także będzie miała wpływ na to jakie będziesz mieć zaproponowane soczewki okularowe. Jeśli twoje moce są większe niż +/- 3 dioptrię zamów cieńsze soczewki. Dzięki temu okulary będą estetyczne. Przy większych mocach nie zawsze mamy wybór wszystkich rodzajów soczewek. Czasem muszą one być wykonane na specjalne zamówienie. Warto jednak zaczekać, aby być w pełni zadowolonym z okularów.

Jakie wybrać soczewki okularowe do oprawki?

Nie każda soczewka okularowa będzie pasowała do każdej oprawy. Chodzi tutaj zarówno o kwestie techniczne, ale także wizualne. Doradca na pewno zaproponuje Wam kilka wersji soczewek, które będą pasowały do oprawki. Ze względu na wygodę najlepiej zdecydować się ma soczewki okularowe organiczne – popularnie zwane plastikowymi. Z takich szkieł będziemy bardziej zadowoleni, gdyż okulary nie będą nam ciążyć na nosie.

jak wybrać szkła

Spełnienie tych warunków pozwoli pomóc Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Pamiętajcie, jednak że jeśli będziecie starali się posiąść wiedzę z tego zakresu, wasz wybór może być utrudniony. Rodzajów soczewek okularowych są tysiące. Zbyt dużo opcji do wybory spowoduję, że podjąć decyzję będzie Wam bardzo trudno.

Jeśli masz jakieś pytania napisz je koniecznie w komentarzu. Udostępnij ten post, może się on przydać znajomym.

 

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

 • Martyna
  8 lutego 2017 at 11:57

  Z racji tego że jestem okularnica post bardzo mnie zaciekawil. Pozdrawiam ciepło ☺

  • Magdalena
   8 lutego 2017 at 15:52

   Dziękuje pozdrawiamy 🙂

 • Nadine | Macierzyństwo - raz!
  8 lutego 2017 at 12:21

  Przydatny wpis. Ja na szczęście nie mam tego problemu 🙂

 • Kasia
  9 lutego 2017 at 23:36

  Ja mam dwie pary okularów – jedne do jazdy samochodem, uwzględniające moją wadę wzroku (jestem krótkowidzem), a drugie to zerówki przeznaczone do pracy przy komputerze.

 • Krystyna M.
  21 lutego 2017 at 19:43

  Rzeczywiście – przeważnie mówiąc „okulary” mamy na myśli wyłącznie oprawki. A warto wiedzieć coś na temat soczewek i poznać swoje oczekiwania wobec nich. Wszystko dla własnego komfortu!