Lupy - Blog Optyk Green Tychy

Lupy

Lupy oraz pomoce dla słabowidzących

Coraz większa część społeczeństwa dotknięta jest problemami z widzeniem. Nie chodzi tutaj już tylko o osoby noszące okulary. Szacuje się, że na świecie żyje aż 45 milionów ludzi niewidomych i 269 milionów z zaburzeniami widzenia.

Utrata wzroku może nastąpić z wielu przyczyn:  jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, jaglica, retinopatia albo z powodu wypadków.

Pomoce dla słabowidzących w Optyk Green

W swoim asortymencie posiadamy duży wybór lup: zwykłe lupy o różnym powiększeniu oraz lupy podświetlane.

lupy dla słabowidzących śląsk

Okrągłe lupy

Dodatkowo zajmujemy się doborem bardziej skomplikowanych pomocy dla osób słabowidzących. Urządzenia pomagają osobą ze słabym wzrokiem w codziennym funkcjonowaniu. Korzystamy z produktów oraz wsparcia merytorycznego firmy Eschenbach, która produkuje specjalistyczny sprzęt optyczny.

pomoce dla słabowidzących śląsk pomoce dla słabowidzących śląsk

Najnowsza technologia pozwala na tworzenie coraz bardziej dopracowanych rozwiązań. W Optyk Green Tychy posiadamy także urządzenia elektroniczne, które pozwalają na elastyczną zmianę powiększenia. Wybrane pomoce optyczne możecie Państwo obejrzeć na naszym kanale na youtube: tutaj. 

lupy elektroniczne śląsk

Lupy elektroniczne

Dobór pomocy dla słabowidzących jest bezpłatny. Realizujemy także wnioski wystawione przez lekarza okulistę. Podpowiadamy także jak otrzymać refundację na stosowny sprzęt. Pomoce i lupy można zobaczyć tutaj. 

Pomoce dla słabowidzących Śląsk

Opieką nad osobami niewidomymi i niedowidzącymi zajmuje się między innymi Polski Związek Niewidomych (PZN). Śląski okręg  PZN zrzesza obecnie ponad 9000 członków i posiada 36 kół. Koła znajdują się w następujących miastach: Będzin, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Cieszyn, Czeladź, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Kłobuck, Lubliniec, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Piekary Śląskie, Poraj, Pszczyna, Rudza Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec,  Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie oraz Żywiec. Zawsze warto skontaktować się ze swoją lokalną organizacją, aby uzyskać dodatkowe informacje i pomoc.

Nie wszyscy optycy posiadają w swoim asortymencie lupy i pomoce. Do doboru potrzebna jest cierpliwość i fachowe podejście.

 Jeśli poszukujecie Państwo optyka z wiedzą i doświadczeniem w pomocy osobom niedowidzącym zapraszamy serdecznie: Optyk Green, Tychy, ul. Dmowskiego 15. Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod numerem telefonu: 32 217 08 51.

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym