Uważaj! Tak możesz pogorszyć swój wzrok - Blog Optyk Green Tychy
okulary/ okulary przeciwsłoneczne/ optyk green

Uważaj! Tak możesz pogorszyć swój wzrok

Dziś na blogu bardzo ważny artykuł. Chcemy przybliżyć Wam tematykę zdrowia oczu i ustrzec przed kilkoma błędami, które mogą mieć katastrofalne skutki dla wzroku. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradami.

Nie korzystaj z nie swoich okularów

Nigdy, przenigdy nie używaj okularów innej osoby. Pamiętaj o tym, że okulary wykonywane są na zamówienie. Produkcja zamówionych okularów obejmuje nie tylko moce z  recepty, ale także Twój rozstaw źrenic. Nosząc nie swoje okulary nie tylko możesz pogorszyć swój wzrok, ale także doprowadzić do powstania zeza. To samo tyczy się jednorazowych okularów do czytania z apteki,  nie wolno ich nosić dłużej niż przez kilka dni.

Nie patrz w słońce

Nie patrz bezpośrednio w słońce. Nawet przez okulary przeciwsłoneczne. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia siatkówki i w konsekwencji utratę wzroku.

Nie noś soczewek dłużej niż zaleca producent

Chciałbyś nabawić się powikłań po soczewkach i już nigdy więcej ich nie założyć. Nic prostszego noś miesięczne soczewki  przez dwa miesiące, jednodniowe przez 3 dni lub śpij w soczewkach, które nie są do tego przeznaczone. Znamy osoby, które tak robią i nic się nie dzieje, ale niestety znamy też przypadki osób, które zrobiły tak tylko raz i to był koniec ich przygody z soczewkami. Wybór i ryzyko należy do Was. Pamiętajcie, także o szczególnej ostrożności podczas kąpieli w soczewkach.

Nie używaj niesprawdzonych okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne, które nie posiadają filtru UV są szkodliwe. Ciemna płytka będzie powodowała rozszerzenie się źrenicy, przez co więcej szkodliwego promieniowania UV wpadnie do oczu. Myślimy, że większość z Was wie, jakie skutki dla skóry ma nadmierna ekspozycja na słońce. Pomyślcie, że oczy są jeszcze bardziej wrażliwe niż skóra.

Badaj się regularnie

Profilaktyka jest bardzo ważna. Mimo tego, że przypomina Nam się to na każdym kroku wciąż zapominamy. Pamiętajcie, że badania wzroku powinniśmy wykonywać co 2 lata. Obowiązkowo zróbcie kontrolę co rok, jeśli jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka. Natomiast jeśli czujecie, że coś jest nie tak wybierzcie się do specjalisty od razu.

Na koniec nie zapomnijcie o zdrowym rozsądku. Nie wierzcie w dezynfekcję soczewek w wodzie utlenionej czy polerowanie soczewek okularowych pastą do zębów. Chyba, że celem jest uszkodzenia oczu i szkieł w okularach.

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like