okulary/ oprawki/ optyk green/ tychy

Okulary a budowanie wizerunku

Okulary a wizerunek

Okulary już dawno przestały być „protezą”, która pozwala Nam widzieć. Obecnie to jeden z dodatków. Obok modnych butów, eleganckiej torebki czy markowego zegarka pojawiły się okulary. Dodatkiem są zarówno okulary korekcyjne, jak i okulary przeciwsłoneczne. Co najistotniejsze odpowiednio dobrane okulary dodają stylu i urody, a nawet najdroższe, ale niepasujące do Nas oprawki mogą Nas oszpecić.

okulary a wizerunek

Modne dodatki

Okulary a wizerunek biznesowy

Jak cię widzą tak Cię piszą – znane od lat powiedzenie, ale wciąż aktualne. Myślę, że nigdy nie straci na ważności. W relacjach biznesowych ważne jest to jak wyglądamy, pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na kontrahencie. Odpowiednio dobrane okulary zwiększają naszą wiarygodność. Dla mężczyzny najlepszym rozwiązaniem będą prostokątne, plastikowe oprawki lub klasyczne oprawy na żyłkę.  W przypadku kobiety istotne będzie, aby okulary dodawały urody, a jednocześnie nie były zbyt masywne. Dobrym rozwiązaniem będzie również klasyczna prostokątna oprawka w ciemnym lub bordowym kolorze. Oprawy nie mogą nosić śladów zużycia, być wykrzywione ani brudne. Jest to tak samo istotne, jak czyste buty i odpowiednia długość krawata 🙂

Okulary dla odważnych

W kreatywnych zawodach np. grafik komputerowy możemy sobie pozwolić na bardziej luźny styl okularów. Modny dodatek powinien przecież podkreślić specyfikę naszego zajęcia. Świetnym przykładem osoby, która poprzez okulary podkreśla swój zawód jest stylistka Olga Ślusarczyk. Posiada ona kilkanaście par okularów, dlatego w zależności od stroju i okazji zakłada odpowiednie okulary.

Olga Ślusarczyk

Olga Ślusarczyk w białych oprawkach

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście mieli również więcej niż jedną parę okularów. Na pewno przyda się jedna para „oficjalna” i chociaż jedna „imprezowa”. Dodatkowo niezbędnym dodatkiem nie tylko na lato są okulary przeciwsłoneczne.

W skrócie

Wybierzcie okulary, które podobają się Wam. Pamiętajcie jednak, aby pasowały do Waszej twarzy i zaufajcie doradcy w salonie optycznym. Warto także zastanowić się wcześniej nad tym, jakie oprawki podkreślą Wasz wizerunek. Personal branding nie dotyczy już tylko gwiazd. Każdy z Nas powinien w sposób świadomy kształtować to, jak jest postrzegany. Ładnie, schludnie i odpowiednio do okazji wyglądającej osobie, jest po prostu łatwiej w życiu.

Jeśli nie możecie sobie pozwolić na kilka par okularów, wybierzcie tą jedną parę z rozwagą i dbajcie o nie.

Zapraszam do dyskusji

Optyk Green Tychy

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

 • Aga
  7 września 2016 at 12:10

  Nigdy nie nosiłam okularów, ale od zawsze mi się marzyły 🙂

  • Magdalena
   8 września 2016 at 09:29

   Nic nie stoi na przeszkodzie 🙂

 • Monika
  7 września 2016 at 12:17

  Bardzo mi się podobają okulary, ale w soczewkach kontaktowych jednak wygodniej 🙂

  • Magdalena
   8 września 2016 at 09:28

   To prawda mnie też jest wygodniej w soczewkach – lepsze, szersze pole widzenia. Są jednak momenty gdzie okulary się przydają. Uważam, że jak się nosi soczewki to tym bardziej można sobie pozwolić na odważne okulary.

 • Sylwia K-a
  7 września 2016 at 12:30

  Sama chętnie należałabym do grupy posiadaczek okularów w liczbie ponad 10! Uwielbiam je! Szkoda tylko, że z reguły kosztują krocie, o tych dla dzieci już nie wspomnę 🙂

  • Magdalena
   8 września 2016 at 09:27

   Na pewno zależy to od miejsca i salonu. W naszym optyku, okulary z antyrefleksem można kupić już za 150 zł.

 • Magdalena Wojdała
  8 września 2016 at 10:04

  Bardzo ciekawe spojrzenie. A ja myślałam, że okulary, to okulary 🙂

 • Maciek
  8 września 2016 at 10:23

  Ja jednak podchodzę do okularów przede wszystkim od strony praktycznej. Mają być lekkie i albo korygować widzenie, albo chronić przed słońcem. Dopiero później zwracam uwagę na wygląd.

  • Magdalena
   8 września 2016 at 10:25

   Widać Maćku, że to męski pogląd 🙂 Ale masz rację. Na wygląd zwracamy uwagę przez kilka dni a potem najważniejsze dla Nas jest czy są wygodne i dobrze w nich widzimy 🙂