Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne - Blog Optyk Green Tychy
okulary/ okulary przeciwsłoneczne/ optyk green/ tychy

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne inaczej nazywane okularami słonecznymi z korekcją to sposób na korekcję waszej wady wzroku. Od bardzo dawna istnieje soczewki barwione (kiedyś było to dymienie i występowało na soczewkach szklanych). Wiele osób wciąż nie wie o możliwości wykonania okularów przeciwsłonecznych z korekcją. Wtedy znika problem wiosennych i letnich dni, kiedy słońce mocno świeci i oślepia. Mamy jednocześnie okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne. Wygląda to bardzo estetycznie. Jest to także dużo lepsze rozwiązanie do jazdy samochodem. Przypominamy, że nawet najlepszy fotochrom Transitons nie będzie nigdy tak ciemny w samochodzie jak okulary przeciwsłoneczne.

Dziś możliwości korekcji wzroku okularami przeciwsłonecznymi jest bardzo dużo. Przedstawimy Wam kilka najfajniejszych rodzajów soczewek okularowych, które możemy zamontować do okularów przeciwsłonecznych.

Soczewki barwione

Najprostszy i najtańszy sposób. Mamy właściwie nieograniczony wybór kolorów szkieł. Brązowe, szare, szaro-zielone, istnieje także możliwość zamówienia dowolnego koloru według przesłanego producentowi wzoru. W Optyk Green zawsze do barwienia gratis dodajemy filtr UV400. Lepsze widzenia w soczewkach barwionych uzyskamy poprzez dodanie antyrefleksu po wewnętrznej stronie soczewki.

Soczewki z polaryzacją

W okularach przeciwsłonecznych polaryzacja to standard. Pozwala ona na lepsze widzenie, eliminację odblasków. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby zamówić w okularach korekcyjnych przeciwsłonecznych soczewki okularowe barwione z polaryzacją. Mamy tutaj do wyboru kolor brązowy, szary i szaro-zielony. Takie okulary przeciwsłoneczne korekcyjne z polaryzacją sprawdzą się doskonale u kierowców oraz wędkarzy.

Modne okulary z lustrzanką

okulary korekcyjne przeciwsłoneczne lustrzanka

Tak kochani, możecie również mieć takie okulary. Ciemne przeciwsłoneczne z filtrem UV i lustrzanką. Wersja dla wymagających korekcja + barwienie + polaryzacja + antyrefleks + lustrzanka również jest wykonalna. Kolorów lustrzanki jest kilka, spokojnie można ją dopasować do każdej oprawki.

Czy na pewno da się wykonać każde okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

W chwili obecnej producenci wykonują barwienie na 90 % materiałów, zakresy mocy możliwych do zabarwienia też są duże. Moce musiałyby być na prawdę nietypowe, aby nie było możliwości wykonania okularów z korekcją. W 99,5 % przypadków nie będzie żadnych problemów z wykonaniem takich okularów.

Przedstawiliśmy Wam kilka najpopularniejszych propozycji związanych z okularami przeciwsłonecznymi. Możemy także zastosować inne rozwiązania np. fotochrom lub nakładkę przeciwsłoneczną. Wszystko zależne jest od Waszych potrzeb, przyzwyczajeń i oczekiwań.

Jeśli macie jakieś pytanie, zapraszamy do komentowania lub kontaktu telefonicznego.

 

 

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like