soczewki kontaktowe

Soczewki a astygmatyzm

Dla tych, którzy jeszcze w Tychach nie wiedzą, istnieje możliwość korekcji astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi. To zdanie spowodowane jest tym, że zdarza się, że klienci są zdziwieni, że mogą nosić soczewki. Przy obecnej technologii istnieje możliwość korekcji cylindra do 6 dioptrii. Zatem praktycznie każdą wadę wzroku można skorygować przy pomocy soczewek kontaktowych.

AirOptixForAstigmatism

Nie każde soczewki, jednak będą komfortowe i będziemy dobrze w nich widzieć. Każdą soczewkę należy dobrać indywidualnie i dokładnie sprawdzić czy jest dobrze dopasowana do naszego oka. Taką rzecz może wykonać tylko specjalista w gabinecie, dysponujący lampą szczelinową. Kupowanie takich soczewek bez doboru, często wiąże się z późniejsza rezygnacją z ich użytkowania. Oczywiście nie zawsze soczewka ma też taką samą moc, jak okulary i w tym temacie należy mieć też odpowiednią wiedzę.

Istnieją soczewki, które producent na zamówienie posiada w swoim magazynie, a także i takie, które musi dla Was wykonać na zamówienie. Standardowe soczewki korygują astygmatyzm do 2,5 dioptrii, powyżej takie soczewki trzeba specjalnie zamawiać.

Tak jak pisałam wyżej każde soczewki trzeba indywidualnie dobierać, dlatego zapraszam do naszego gabinetu na taki dobór.

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like