Soczewki progresywne indywidualne - Blog Optyk Green Tychy
okulary/ optyk green/ tychy

Soczewki progresywne indywidualne

Soczewki progresywne indywidualne

Soczewki progresywne to soczewki przeznaczone dla osób po 40 roku życia. Dla tych, którzy potrzebują już okularów do czytania. W Optyk Green zawsze tłumaczymy klientom, że okulary progresywne można wykonać w różnych konstrukcjach. Najwyższej klasy rozwiązaniem są soczewki progresywne indywidualne.

Soczewki progresywne indywidualne co to takiego?

Tego rodzaju soczewki to najbardziej zaawansowana wersja okularów progresywnych. Nic do tej pory technolodzy lepszego nie stworzyli i chyba raczej na ten moment nie stworzą. Słowo indywidualne kojarzy się z czymś spersonalizowanych, szytym na miarę. I tak rzeczywiście jest soczewki progresywne indywidualne są wykonywane na podstawie specjalnych pomiarów. Poza standardowymi parametrami, jak moce korekcyjne i rozstaw źrenic. W konstruowaniu soczewki dla klienta brane są pod uwagę także specjalistyczne parametry. Są to: odległość okulary-rogówka, kąt nachylenia szablonów, panorama oprawy. Najprościej te pomiary pozwalają na dokładne dopasowanie produkowanych soczewek do pacjenta.

soczewki-progresywne-indywidualne-2

Co dają soczewki indywidualne?

Z racji tego, że są to soczewki do nas najlepiej dopasowane dają one największy komfort patrzenia. W tym rodzaju okularów klient otrzyma największe pole widzenia. Niestety nie oznacza to, że w soczewkach progresywnych nie trzeba ruszać głową. Tak jak do każdych okularów progresywnych należy się do nich przyzwyczaić. Różnicą będzie, że przyzwyczajanie będzie łatwiejsze i szybsze. W takich soczewkach osiągniemy także najszersze pole widzenia na komputer.

Dla kogo przeznaczone są soczewki progresywne indywidualne?

  • osoby, które oczekują najbardziej komfortowego widzenia w okularach progresywnych,
  • osoby jednooczne lub z zezem,
  • osoby potrzebujące skomplikowanej korekcji ( duże moce, cylinder większy niż dwie dioptrie, różnica w wartości korekcji oczu),

Soczewki progresywne indywidualne w Optyk Green

W Optyk Green wszystkie niezbędne pomiary do okularów progresywnych indywidualnych wykonujemy z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych. Na podstawie wywiadu oceniamy czy jest faktyczna potrzeba zastosowania u klienta tego rodzaju rozwiązania.

Dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy specjalny rabat. Powołując się na nasz blog otrzymacie -15% na soczewki progresywne indywidualne.

Zapraszamy serdecznie

PS jeśli wpis był przydatny nie zapomnijcie go udostępnić w swojej sieci społecznościowej.

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like