Nie zapomnij o swoich oczach na urlopie - Blog Optyk Green Tychy
okulary/ okulary przeciwsłoneczne/ optyk green/ tychy

Nie zapomnij o swoich oczach na urlopie

Nadeszły upragnione wakacje. Czekamy na nie cały rok, planujemy, pakujemy walizki. Pamiętajmy w tym czasie, żeby zadbać o wzrok. Urlop na pewno nie będzie udany, jeśli nie będziemy widzieć wyraźnie.

Zadbajcie o aktualne badanie wzroku przed urlopem

Jest to szczególnie ważne kiedy wybierasz się na wakacje samochodem. Przejechanie kilkuset (lub więcej) kilometrów w zbyt słabych okularach/soczewkach na pewno nie będzie komfortowe, a tym bardziej bezpieczne.

Na urlopie chcemy cieszyć się widokami, w nieodpowiednich okularach będzie to utrudnione. Zadbajmy zatem o właściwą korekcję przed urlopem.

Nie zapomnij okularów

Wydaje się to oczywiste, ale… Nie zapomnijmy o okularach korekcyjnych, kiedy nosimy soczewki. W razie jakiegoś zakażenia, jeśli nie moglibyśmy założyć soczewek, mamy okulary.

Pamiętajmy także o okularach przeciwsłonecznych. To podstawa, aby spędzić urlop zdrowo i komfortowo. Jeśli potrzebujemy korekcji wzroku, a nie nosimy soczewek, możemy zakupić okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Załatwmy to tydzień przed urlopem. Można wykonać niemal każde barwienie, okulary z polaryzacją i lustrzanką.

Dzieci również powinny nosić okulary przeciwsłoneczne. Pamiętajcie o ich ochronie przed słońcem. Młode oczy są jeszcze bardziej narażone na promieniowanie UV.

Jeśli nosimy soczewki na urlop lepiej wybierzmy opcje jednodniową. Wybierając soczewki miesięcznie nie zapomnijmy o zapasowej parze i płynie do soczewek. Uważajmy na pływanie w soczewkach. Jeśli już to na basen zakładajmy tylko soczewki jednodniowe. Po basenie muszą one wylądować w koszu. Tego dnia nie powinniśmy już zakładać soczewek.

Nie w każdym kraju można swobodnie kupić soczewki bez recepty od miejscowego specjalisty. Zadbajmy zatem o odpowiedni zapas soczewek przed urlopem.

Mogą ci się także przydać krople nawilżające do oczu. Klimatyzacja w hotelu czy ciśnienie w kabinie i niska wilgotność może spowodować wysuszenie oczu. Lepiej być na taką ewentualność przygotowanym.

Weź ze sobą receptę

Weź ze sobą aktualną receptę i jej zdjęcie na smartfonie.  Z ich pomocą uda Ci się odtworzyć okulary. Lepiej soczewki/okulary mieć przy sobie w samolocie, ale czasem mogą się zdarzyć sytuacje, których nie przewidzimy.

Udanego urlopu

Mamy nadzieję, że nasze wakacyjne porady są dla Was przydatne. Życzymy jednak, aby na urlopie ominęły Was problemy ze wzrokiem. Żadne okulary nie zostały zgubione czy uszkodzone. Abyście mogli nosić soczewki i okulary przeciwsłoneczne.

Udanego urlopu

Optyk Green Tychy

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like